Вище професійне училище суднобудування міста Миколаєва

Правила прийому до Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва на 2016-2017 навчальний рік

 

 

1. Загальна частина

1.1. До Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва (далі училище) приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту, а також громадяни, які мають базову загальну середню освіту.

1.2. До училища приймаються громадяни України, іноземці  та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах.

1.3. Громадяни України мають рівні права на здобуття професійно-технічної освіти відповідно до своїх здібностей і нахилів незалежно від національності, раси, статі, соціального і майнового стану, світоглядних і політичних переконань, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров’я, місця проживання та інших обставин.

Особи без громадянства, іноземні громадяни  що перебувають в Україні на законних підставах, користуються правом на здобуття професійно-технічної освіти України відповідно до чинного законодавства та міжнародних договорів.

Особа, яку визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, має рівне з громадянами України право на освіту.

Обмеження допускаються за віковими та медичними показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

1.4. Прийом громадян до училища здійснюється для здобуття професій (спеціальностей) за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями :

–   «кваліфікований робітник»;

–  «молодший спеціаліст».

1.5. Прийом громадян на первинну професійну підготовку здійснюється за рахунок видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів у державному бюджеті на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення у професійно-технічних навчальних закладах державної та комунальної власності.

1.6. Прийом громадян понад державне замовлення, а також перепідготовка та підвищення кваліфікації здійснюється за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

2. Приймальна комісія

2.1. Прийом до училища здійснює приймальна комісія.

2.2. Очолює приймальну комісію директор училища, який своїм наказом визначає та затверджує персональний склад і порядок ії роботи.

2.3. Правила прийому до училища на наступний календарний рік розробляється відповідно до законодавства України у тому числі Типових правил прийому до професійно-технічних навчальних закладів України (Наказ МОН № 499 від 14.05.2013 р.) .

2.4. Приймальна комісія:

2.5. Правила прийому до училища доводяться до відома вступників через засоби масової інформації та  інформаційні стенди і мають обумовлювати:

п/п

Перелік професій

Термін навчання

Обсяг прийому

Освітній рівень

1.

Електрогазозварник. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

3 роки

25 осіб

Базова загальна освіта

2.

Машиніст крану (кранівник)

3 роки

25 осіб

Базова загальна освіта

3.

Кухар. Бармен

3 роки

25 осіб

Базова загальна освіта

4.

Кухар

1,5 роки

25 осіб

Повна загальна освіта

5.

Електрогазозварник

10 місяців

25 осіб

Повна загальна освіта

6.

Електромонтер по ремонту та обслуговуванню електроустаткування

3 роки

25 осіб

Повна загальна освіта

7.

Молодший спеціаліст «Зварювальне виробництво»

2 роки

15 осіб

Повна загальна освіта,

кваліфікований робітник

8.

Токар. Фрезерувальник

3 роки

25

Базова загальна освіта

2.6.Строки проведення прийому документів від вступників на навчання до училища  починаються  з 30.05.2016 по 29.08.2016.

3. Документи для вступу

3.1.Вступники подають особисто заяву про вступ до  училища із зазначенням обраної професії (спеціальності), форму навчання, місця  проживання, до якої додають:

* Копія картки платника податків (за згодою батьків).

3.2.Особи, які направляються на навчання підприємствами, установами, організаціями, додають до заяви про вступ відповідний документ.

4. Умови прийому

4.1.Прийом до училища проводиться за результатами співбесіди.

4.2.Учні училища та інших професійно-технічних закладів, які успішно закінчили другий ступінь професійно-технічної освіти і пройшли кваліфікаційну атестацію, зараховуються на третій ступінь навчання на основі конкурсного відбору.

4.3.Зарахування  осіб на третій ступень здійснюється без надання вступником сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.

Підготовка робітників високого рівня кваліфікації з присвоєнням освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» у училищі здійснюється на базі другого ступеня з наявним освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник» відповідного напряму (спеціальності).

Прийом слухачів на перепідготовку або підвищення кваліфікації здійснюється шляхом проведення вхідного контролю знань, умінь та навичок відповідно до ст. 14 Закону України «Про професійно-технічну освіту».

4.4.Особи, які без поважних причин не з’явилися на співбесіду у зазначений за розкладом час  до навчального закладу не зараховуються.

5. Зарахування

5.1. Зараховуються до училища поза конкурсом (згідно медичних показників):

5.2. Першочергово зараховуються за інших рівних умов:

5.3. Не пізніше ніж через 5 днів після закінчення співбесід приймальна комісія приймає рішення, оформляє протокол та оголошує список осіб, що рекомендовані до зарахування на навчання до училища за обраною формою навчання.

5.4. У разі оскарження результатів співбесіди вступник у триденний термін після їх оголошення подає відповідну заяву на ім’я голови приймальної комісії.

5.5. Зарахування до училища здійснюється наказом директора училища.

5.6.Після закінчення співбесід зарахування до училища може супроводжуватись укладанням договору між навчальним закладом, замовником  робітничих кадрів (підприємством, організацією тощо) і випускником (для неповнолітніх його батьками) про навчання та подальше працевлаштування.

Зарахування до училища здійснюється за рахунок видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів у державному бюджеті на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення у професійно-технічних навчальних закладах державної та комунальної власності.

6. Прикінцеві положення

6.1. Зазначений порядок прийому документів з подальшим зарахуванням поширюється на вступників, які не мають базової загальної середньої освіти і подають довідку про навчання в основній середній загальноосвітній школі.

6.2. Особи, які без поважних причин не приступили до занять протягом 10 днів від дня їх початку, відраховуються з училища. На звільнені місця може проводитися зарахування осіб на підставі співбесід. При невиконанні державного замовлення на прийом з окремих професій, спеціальностей  училище може проводити додатковий прийом.

6.3. Особам, які не зараховані до училища, а також тим, які без поважних причин не приступили до занять, повертаються документи не пізніше п’яти днів з дня прийняття рішення.

6.4. Матеріали, які засвідчують результати співбесіди вступників, зберігаються  протягом 1 року, а потім знищуються, про що складається відповідний акт.

6.5. Контроль за дотриманням Правил прийому училища здійснюється  центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері професійно-технічної освіти, Міністерством освіти і науки України, департаментом освіти, науки та  молоді Миколаївської  облдержадміністрації.