Від скіфів до кіборгів

14 жовтня українське суспільство відзначає величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що свята Покрова охороняє їх, а Божу матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще як і день українського козацтва. Також Указом Президента 14 жовтня відзначають День захисника Вітчизни.

Всі ці свята виникли послідовно і пов’язані одне з одним.

В українській традиції Покрова тісно переплітається з ідеями захисту від ворогів. За легендами, ще князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.

Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня був одним з найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

14 жовтня також вважається днем створення Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями та заснуванням у цей день УПА, сили хоча й неоднозначної в історії України, але покликаної боронити її незалежність.

Саме напередодні  цих свят в Вищому професійному училищі суднобудування були проведенні класними керівниками в групах виховні години. А також  бібліотекар підготувала книжкову виставку, присвячену українським військовим «Лицарі доблесті і слави» та фотовиставку «Захисники України: від скіфів до кіборгів», якими вони були протягом століть. Серед експонованих документів читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.